366 maratonów w 366 dni- Biegnie po rekord Guinnessa

IMG_0476

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Klub Biegacza ” GOCH ” Bytów w Wituni przed Biurem Maratonów

W piątek 15 sierpnia 2014r, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, kilka minut po godzinie 17.00 Ryszard Kałaczyński rolnik z Wituni koło Wicborka w powiecie sępoleńskim rozpoczął próbę bicia rekordu Guinessa w liczbie pokonanych maratonów bez dnia przerwy.. Rekord ma polegać na pokonaniu jednego, klasycznego maratonu dziennie przez 366 dni. W każdym z nich maratończyk musi uzyskać czas poniżej 5 godzin.Łatwo obliczyć, że w ciągu roku Kałaczyński pokona ponad 15 tysięcy kilometrów. Biegacz nie ukrywa i nie wstydzi się tego, że jest rolnikiem, a więc nie ma też luksusu, by codziennie odpoczywać i koncentrować się tylko na biegu, bowiem przed nim również codziennie obowiązki np. oporządzanie gospodarstwa. Maratony odbywają się na trasie, która uzyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Do pokonania jest 42,195 m. sześć pętli – pierwsza ma niecałe sześć kilometrów, a pięć kolejnych po nieco ponad 7 kilometrów. Do celu droga jest jeszcze daleka ale z każdym dniem jest coraz bliżej jego osiągnięcia – w niedziele 23 listopada 2014r wyruszył w trasę po raz 101,asystowało mu kilkudziesięciu zaprzyjaźnionych biegaczy w tym siedmioosobowa grupa zawodników Klubu Biegacza „Goch” Bytów w składzie :Hanna Muerau- Nowicka, Irena Tur, Beata Jarzembińska , Joanna Reglińska, Sebastian Jażdżewski, Leszek Tur, Stanisław Majkowski. Jutro kolejny maraton Rysia i tak aż do 15 sierpnia 2015 roku. Gochy jeszcze zawitają do  Rolnika z Wituni.
IMG_0481

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Biuro mieści się w dawnym sklepie przy ulicy Witosa, vis a vis domu Kałaczyńskiego. Właśnie w tym miejscu wyznaczono metę maratonów. IMG_0508

 

 
 

               Grupa zawodników na linii startu z Ryszardem Kałaczyńskim na ulicy Nowodworskiej, na wysokości domu burmistrza Więcborka.

IMG_0523

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z numerem 1 Rysiu Kołaczyński pokonuję 101 maraton

IMG_0533

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beata Jarzembińska i Stanisław Majkowski pokonują kolejną pętle w Wituni

IMG_0482

 

 

 

 

 

 

 

 

 

          Joanna Reglińska i Leszek Tur zbliżają się do mety kolejnej pętli