BARBARA I PIOTR GAWRONOWIE BIEGALI PO ŁODZI

SONY DSCW niedziele 19 kwietnia odbył się DOZ Maraton Łódzki z PZU .W tegorocznej edycji udział wzięli zarówno Polacy, jak i światowej sławy biegacze z Etiopii, Kenii, Ukrainy, Mołdawii czy Białorusi, w tym również reprezentujący Polskę Yared Shegumo, zeszłoroczny zwycięzca Łódź Maraton Dbam o Zdrowie  oraz wicemistrz Europy z Zurychu z 2014 roku. Wśród uczestników znalazł się  też reprezentant naszego Klubu Piotr Gawron który z wynikiem 3:21:17 zajął ogółem 186 miejsce i 1 miejsce w klasyfikacji  farmaceutów

Wyniki farmaceutów TUTAJ

W tym roku organizatorzy DOZ Maratonu Łódzkiego z PZU postanowili uatrakcyjnić rywalizację i start kobiet zaplanowali o 18 minut i 29 sekund wcześniej niż mężczyzn. Odstęp był różnicą czasu pomiędzy rekordem Polski w maratonie kobiet (2:26.08) i mężczyzn (2:07.39). Na osobę, która jako pierwsza minie linię mety w Atlas Arenie czekała nagroda specjalna – samochód. Wywalczyła go Stefanowicz, która dystans 42 km i 195 m przebiegła w 2:29.28 i nie dała się dogonić panom.

Rywalizację mężczyzn w DOZ Maratonie Łódzki z PZU wygrał Kenijczyk Albert Kiplagat Matebor – 2:11.49. Za jego plecami finiszowało dwóch Etiopczyków – Dereje Tadesse Raya (2:11.57) i Gelgelo Tona Outoya (2:12.08). Na czwartym miejscu ukończył bieg ubiegłoroczny zwycięzca, wicemistrz Europy Yared Shegumo.W tegorocznej edycji udział wzięli zarówno Polacy, jak i światowej sławy biegacze z Etiopii, Kenii, Ukrainy, Mołdawii czy Białorusi, w tym również reprezentujący Polskę Yared Shegumo.

Stefanowicz i Matebor za zwycięstwo w łódzkim maratonie otrzymali po 12 tys. dolarów. Zawodnicy z drugich miejsc dostali po 7 tys. dolarów, a z trzecich po 5 tys.

Wyniki open maratonu :TUTAJ

2-PICT0047
 Równolegle z maratończykami wystartowali biegacze ALE 10k run. Zwyciężył Daniel Formela, który tydzień wcześniej został Mistrzem Europy w Duathlonie oraz Iwona Lewandowska, dla której był to start kontrolny przed przyszłotygodniowym maratonem w Londynie. W biegu tym wystartowała zawodniczka naszego Klubu Barbara Gawron zajmując 2422 miejsce open z czasem 1:07:00
Wyniki open ALE 10k run TUTAJ