Czas płynie szybko wspomnienia i refleksje z VIII Pielgrzymki Biegowej


Człowiek współczesny szybko gdzieś pędzi i  często sam nie wie gdzie. Trzeba się więc zatrzymać i powspominać , by potem dalej biec i znać cel. 

VIII Pielgrzymka Biegowa z Bytowa na Jasną Górę odbyła się w dniach 3-8 sierpnia 1997 roku. W VIII Pielgrzymce pobiegli : Stanisław Majkowski , Piotr Kozłowski , Stanisław Leonik, Kryspin Garski, Czesław Czeczot i wówczas 16-letni Cezary Majkowski, Paweł Bielecki , Artur Mielewczyk oraz 16 – letnia Magda Garska wszyscy Bytów . Symeon Byczkowski (Ugoszcz), Jerzy Kozłowski , Józef Natkaniec ( Czarna Dąbrówka) , Krzysztof Kowalczyk , Andrzej Żukowski ( Sławno) , Jadwiga Wichrowska, Mariusz Gutkowski ( Toruń) ,Sławomir Żaroń ( Bydgoszcz) , Zenon Słomski ( Korzybie) , Stanisław Błażewicz (Wilno) i Barbara Gil (Sierpc).
31 Biegowa Pielgrzymka z Bytowa na Jasną Górę  która była zaplanowana w dniach 26-30 .07. 2020 będzie inna. W czwartek 30 lipca 2020 biegacze którzy w tym roku nie pobiegną tylko przyjadą do Częstochowy i osoby towarzyszące będą uczestniczy w Mszy św. o g. 20.oo w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, ofiarują wszystkie dotychczasowe Pielgrzymki za Opatrzność Boską, bo przecież tak niewiele potrzeba, żeby miejsce miał wypadek ,  i ich Dobrodziejów. Mszę św. i rozważanie apelowe poprowadzi ks. Krzysztof Szary. Zapraszamy 30 lipca na Jasną Górę do Matki nie zwlekajcie. Ona czeka. Zapraszamy też do modlitwy i jedności duchowej oraz łączności przez internet i przez Telewizję Trwam.