Dzisiaj 3 maja. W Czarnej Dąbrówce miała być jubileuszowa impreza sportowaDzisiaj 3 maja. Właśnie miał się odbyć 30 Bieg Orłów w Czarnej Dąbrówce .
To miała być jubileuszowa impreza sportowa, ale koronawirus ją zablokował.Co zapamiętałem z tych 29 edycji? Pamiętam dobrze, gdzie zrodził się pomysł i wszystko się zaczęło w roku 1991, kiedy to nauczyciel Szkoły Podstawowej Józef Natkaniec postanowił zorganizować pierwszy Bieg Orłów .No i poszło. Z pierwszej edycji pamiętam, że wystartowało w biegu głównym 31 biegaczy W ramach imprezy odbyło się 6 biegów dla młodzieży szkolnej, w których wystartowało 182 osoby. W następnych edycjach młodzieży szkolnej i osób dorosłych jest coraz więcej i więcej. Dołączają popularni „Kijkarze” (Nordic Walking ), którzy stają się nieodłączną częścią imprezy.Towarzyszy biegowi też festyn .Pogodę z reguły mieliśmy zawsze po swojej stronie .
W tym popularnym w pow. bytowskim wydarzeniu sportowym bierze zawsze udział ok. tysiąca osób. Bieg Orłów to nie tylko zawodnicy, dorośli i dzieci, ale także wolontariusze i osoby pracujące przy organizacji tej imprezy.
Życzę sobie i Wam, by sytuacja w naszym kraju została opanowana na tyle, byśmy mogli spotkać się jak najszybciej na 30 Biegu Orłów.🤗Tymczasem zachęcam do pozostania aktywnymi fizycznie dla własnego dobra i zdrowia.