Edward Kobierowski wystartował w wyjątkowym biegu w Rytlu

5b6d916a83aa6_o,size,933x0,q,70,h,e45fccW sobotnie popołudnie nasz klubowy kolega Edward Kobierowski wystartował w I Biegu Pokonaj Nawałnice w Rytlu na dystansie 11 km .Bieg był wyjątkowy w swoim rodzaju gdyż upamiętniał ofiary zeszłorocznej nawałnicy, która przeszła przez te tereny, należy też dodać że cały dochód z wpisowego został przekazany ofiarom tego kataklizmu. Nasz  zawodnik  trasę pokonał na 154 miejscu w czasie 1 godziny 2 minut i 31 sekund. Bieg wygrał Oskar Mika (Bydgoszcz) w  czasie 38:07. Wśród kobiet zwyciężyła Kamila Grzonka (Zblewo) z czasem 43:14. Bieg ukończyło 182 osoby . Zawodnicy  oglądali w czasie biegu  niezwykłe ale i przerażające widoki zniszczeń . Rytel – miejscowość leżąco niedaleko Chojnic  – stała się symbolem zeszłorocznej nawałnicy .Organizatorzy już zapowiedzieli, iż odbędzie się druga edycja tego biegu w 2019 roku.

Wyniki TUTAJ