GDAŃSK MA POŁÓWKĘ – I Amber Expo Półmaratonu Gdańsk

20141026_113854
Na starcie premierowego Amber Expo Półmaratonu Gdańsk stanęło 1990 zawodników i zawodniczek. Niemal wszyscy dobiegli do mety. 26-letni Kenijczyk John Tanui zwycięzca Półmaratonu uzyskał czas 1:05.41. Wyprzedził Ukraińców: Mykhayłę Iveruka (1:05.45)oraz Mykołę Juchymczuka (1:06.09).Najlepsza z pań na pokonanie trasy liczącej 21,0975 km potrzebowała 1 godziny14 minut i 40 sekund. Za Moniką Stefanowicz-Drybulską uplasowała się Marta Krawczyńska (LLKS Ziemi Kociewskiej Smętowo Graniczne; 1:15.49) W Amber EXpo Półmaratonie Gdańsk wystartowali nasi koledzy klubowi Rafał Radkę który pokonał 21,097m w czasie 1 godziny 39 minut i 48 sekund zajmując 420 miejsce i Rafał Frączek   1 godzina 47 minut i 38 sekund zajmując 799 miejsce. Obydwaj zawodnicy ustanowili życiówki w Półmaratonie . Dla Rafał plan treningowy napisał Yacha GRATULUJEMY ! Pełne wyniki:KLIKNIJ TUTAJOLYMPUS DIGITAL CAMERA
Świetne warunki pogodowe do biegania, ciekawa trasa i świetna atmosfera. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Start / meta zlokalizowana na terenie Amber Expo to strzał w dziesiątkę. Oznaczenie trasy, punkty żywieniowa i praca wolontariuszy zasługuje na pochwałę. Jedynym zgrzytem, to chyba brak możliwości odbioru pakietu startowego w dniu zawodów.Element dla przyjezdnych Zawodników niemal nie do przeskoczenia. A może sposób na zapełnienie gdańskich hoteli? Miejmy nadzieję, że przed zapowiadanym na 17 maja maratonem, władze miasta „odrobią lekcję”