Goch na Biegu i Marszu Morsa w Garczynie

Pięciu reprezentantów Klubu Biegacza GOCH Bytów pojawiło się na starcie III Biegu Morsa, który odbył się w niedzielę 2 marca 2014 r. w Garczynie koło Kościerzyny.  Bieg Morsa został zorganizowany z inicjatywy Kościerskiego Klubu Morsa „Forrest Gump”. Na 5,3 km trasę wyruszyło 144 biegaczy oraz 75 sympatyków marszu Nordic Walking. W biegu mężczyzn w kategorii OPEN najszybciej przybiegł Damian Wnuk z Klincza Wielkiego w czasie 19:55 Wśród kobiet najszybsza okazała się Monika Czapiewska (Olimpijczyk Skorzewo), która bieg ukończyła z czasem 21:45. 54 miejsce w klasyfikacji open zajęła Hanna Mueraun-Nowicka w czasie 25:52. Hania w kategorii K 35-50 była zdecydowanie na 1 miejscu. Na 76 miejscu bieg ukończył Sebastian Jażdżewski w czasie 28:02. 125 miejsce zajęła Beata Jarzembińska z czasem 32:53. W marszu Nordic Walking który wystartował 5 minut później na tej samej trasie zwyciężył Michał Wojnowski z Gdańska w czasie 34:52, a wśród kobiet Adrianna Lipko ze Starogardu Szczecińskiego w czasie 38:48. W konkurencji Nordic Walking wystartowali reprezentanci naszego klubu Bożena Majewicz, która zajęła 1 miejsce w kategorii wiekowej K41 i więcej a open Bożena marsz ukończyła na 12 miejscu w bardzo dobrym czasie 40:57. W marszu Nordic Walking wystartował też Stanisław Majkowski, który dystans pokonał w 38:29 co dało mu 2 miejsce w kategorii M41 i więcej, a ogólnie przymaszerował na 5 miejscu.

Po wyczerpującym biegu i marszu można było się ochłodzić. Na kąpiel w przeręblu z naszego klubu nie zdecydowali się jednak wszyscy. Ci, którzy się na to skusili to: Hanna Mueraun-Nowicka która została wybrana najlepszą foczką i Beata Jarzembińska oraz Sebastian Jażdżewski robili to z przyjemnością. Impreza była bardzo dobrze zorganizowana, była kameralna i odbywa się w rodzinnej, przyjacielskiej atmosferze. Jest godna polecenia!