GOCH PODSUMOWAŁ SEZON BIEGOWY 2015

100(1)19 grudnia 2015r. w Klubie „Jaś Kowalski” odbyło się oficjalne podsumowanie sezonu biegowego 2015 w naszym klubie. Impreza ta stała się już naszą tradycją. . Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie i pojawili się na spotkaniu, a byli to: przedstawiciele władz samorządowych :  Burmistrza Miasta i Gminy Bytów Pan Ryszard Sylka,Komendant Powiatowej Policji w Bytowie insp. Andrzej Borzyszkowski, Naczelnik Wydziału Kryminalno i Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Bytowie kom.Lidia Bentkowska.Ponadto byli z nami propagatorzy sportu i biegania  popularny  „Baca” czyli Edward Dudek  z Żywca . Gościem specjalnym był 62 – letni Zbigniew Malinowski z Kołobrzegu najbardziej utytułowany ultramaratończyk . Spotkanie prowadził Marcin Pacyno099(1)

Koniec roku i początek nowego to bez wątpienia dobry czas na podsumowanie sezonu biegowego 2015 –
dobry czas na wspomnienie naszych dokonań dobrych i gorszych startów, co przytrafiło się podczas naszych zmagań , jakie trudy trzeba było pokonać – nastał czas refleksji nad tym co było i co nas czeka w przyszłym sezonie. Ten sezon był naprawdę piękny .
Macie mnóstwo wspaniałych wspomnień i chwil spędzonych ze znajomymi i ludźmi sportu. Myślę że wydarzenia i starty na zawsze pozostaną w waszych sercach. Klub Biegacza „Goch” Bytów został wpisany do ewidencji stowarzyszeń kultury fizycznej prowadzonej przez Starostę Bytowskiego w dniu 9 marca 2009 roku . Rok 2015 to szósty rok działalności klubu, upłynął on pod znakiem rozpowszechniania ,propagowania i kształtowania zdrowego stylu życia, zagospodarowania wolnego czasu.
W ciągu 12 miesięcy powiększyła się liczebność członków – Obecnie klub liczy 53 osoby. Od 2009 roku nieprzerwanie prowadzimy wewnętrzny ranking na najaktywniejszego Gocha. W tym sezonie zakupiliśmy nowe startowe koszulki klubowe.
Aktualizowana jest na bieżąco strona klubowa www.klubbiegaczagoch.pl. 106(1)

Zorganizowaliśmy w 2015 roku: w miesiącu kwietniu V Pielgrzymkę Maratońską na trasie Bytów Sianowo do Matki Boskiej Królowej Kaszub,
IV Bieg i Marsz Nordic Walking na „ Mount Everest – Piękno Natury”
w miesiącu czerwcu wspólnie z Spółką Basenowo- Rekreacyjną „ Nimfa” 35 Półmaraton Gochów i 6 Mistrzostwa Polski leśników w Półmaratonie ,
w miesiącu Lipcu wspólnie z Stowarzyszeniem „ Nazaret’ 25 Pielgrzymkę Biegową Bytów – Jasna Góra.
Wspólnie z Policją w Bytowie 2 Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Komendanta Powiatowej Policji w Bytowie.
W miesiącu sierpniu w Borzytuchomiu 3 Bieg na Diabelską Górę.
W październiku wspólnie z Nadleśnictwem Bytów został zorganizowany Bieg i Marsz wokół bytowskich jezior lobeliowych.W Listopadzie wspólnie z Stowarzyszeniem Speranda i Społeczną Szkołą im. Jana PawłaII w Niepoględziu zorganizowaliśmy Charytatywny Bieg i Marsz Nordic Walking „Dać Radość Dzieciom”
Razem daje to nam sumę 8-iu imprez zorganizowanych w 2015 r.119(1) Otrzymaliśmy na tę wszystkie imprezy 7000,00 zł dotacji z Starostwa Bytowskiego i Gminy Bytów. Cały rok zamknęliśmy nie tylko startami biegowymi ale także w innych konkurencjach : jak nordic walking, rower, biegi na orientacje. Były to trasy zarówno płaskie, typowo uliczne , jak i leśne przełaje czy też biegi górskie. Ustanawialiśmy życiówki i biliśmy rekordy życiowe na dystansach od 5 km przez 10 km aż do maratonu.
Grono bytowskich maratończyków w tym czasie zwiększa się o 4 osoby. Udanie próbę z – 42kilometrowym dystansem pokonują: Sylwia Lipska, Adriana Wójtowicz, Rafał Radtke, Eugeniusz Zaborowski. Nasza koleżanka klubowa Joanna Reglińska pokonuje dystans70 km i zostaje pierwszą kobietą z ziemi bytowskiej która pokonała ultra Maraton. 102Ogólnie zawodnicy naszego Klubu startowali w 132 zorganizowanych imprezach biegowych na terenie całego kraju i za granicą. Czy można chcieć więcej?
Jasne że można – sezon 2015/2016 nadchodzi113

W imieniu Zarządu składam podziękowania:
dla zawodników członków klubu za bardzo dużą aktywność sportowo-rekreacyjną, dla władz samorządowych, sponsorów, mediów oraz partnerów za pomoc i wsparcie działalności Klubu Biegacza GOCH w zakresie organizacji imprez sportowo – rekreacyjnych. W szczególności chcieli byśmy podziękować:
Beacie Jarzębińskiej, Hani Muerau- Nowickiej, Rafałowi Radke,
Edwardowi Kobierowkiemu
za ogromny wkład pracy w dzieło, któremu na imię 101102103(1):GOCH104(1)105106(1)120119(1)118(1)116(1)115(1)114111100(1)098099(1)