Grodziski Półmaraton Słowaka

c_DSC_1601W niedzielę 10 czerwca w Grodzisku Wielkopolskim odbył się znany w całej Polsce – 12. Hunters Grodziski Półmaraton “Słowaka”, który zgromadził na starcie blisko 3 tysiące zawodników. Impreza słynie wśród biegaczy ze znakomitej organizacji, nie dziwi więc, że pakiety startowe rozeszły się w ciągu 2 godzin. Wśród biegaczy nie zabrakło również reprezentantów Klubu Biegacza Goch Bytów . Na 1038 miejscu bieg ukończyła Hanna Muerau- Nowicka w czasie 1:52:48 druga z naszych zawodniczek Magdalena Turzyńska ukończyła bieg w czasie 2:08:22 zajmując 1896 miejsce.
Jako pierwszy na linii mety zjawił się reprezentant Karkonosze Running Team- Kamil Makoś. Na pokonanie ponad 21 kilometrów potrzebował 1:12:29.

 Najszybszą kobietą XII Hunters Grodziskiego Półmaratonu „Słowaka” została Sylwia Telatyńska reprezentująca Aktywne Choszczno. Trasę pokonała  w czasie 01:24:36.Na mecie każdy spośród blisko trzech tysięcy biegaczy dostał medal i tzw. bogaty catering, czyli tacę, na której były m.in. pyry z gzikiem, chleb ze smalcem, ogórek, kiełbasa z bułką, placek na kruszonce, piwo grodziskie oraz napój.  

12. Grodziski Półmaraton “Słowaka” ukończyło 2763 biegaczy, poprawiając ubiegłoroczną frekwencję – 2681 uczestników.
Pełne wyniki biegu
  Gratulujemy !!!