Icebug Winter Trail 2015 – Śnieżnym krokiem na Turbacz!

IMG_121814 lutego 2015 roku w Nowym Targu odbyła się druga edycja imprezy o nazwie Icebug Winter Trail. Organizator, wzbogacając zeszłoroczną ofertę, w ramach biegu górskiego zaproponował uczestnikom trasy na dystansie 11,5 km oraz 21 km, wiodące na szczyt najwyższego szczytu Gorców, Turbacza (1310 m n.p.m.). W ramach rywalizacji odbył się nadto marsz nordic walking oraz bieg na orientację.
W zawodach na wszystkich dystansach udział wzięło blisko 600 zawodników. Zwycięzcą biegu głównego okazał się Rafał Ulfik z Zabrza, który ukończył bieg w niesamowitym czasie 1 h 49 min. Wśród kobiet  z kolei zwyciężyła jego żona, Dominika Wiśniewska Ulfik, pokonując dystans w czasie 2 h 04 min.IMG_1254
Udział w zawodach potraktowaliśmy bardziej jako wycieczkę biegową, oddając się podziwianiu pięknej panoramy Tatr i robieniu zdjęć, aniżeli stricte rywalizacji sportowej. Mając w podświadomości 4 godzinny limit biegu na 21 km, ostatecznie do mety dotarliśmy z czasem 3 h 35 min, zajmując odpowiednio 217 Joanna Reglińska i 218 Sebastian Jażdżewski miejsce open.
IMG_1230
A widoki były naprawdę niesamowite! Piękna, śnieżna zima wprawiała uczestników w doskonały nastrój. Bieg okazał się być jednakże bardzo trudny technicznie (miejscami na trasie pokrywa śnieżna sięgała kolan), wymuszając na zawodnikach długie odcinki marszu.
Na mecie czekały pamiątkowe medale, grzane wino oraz gorące kiełbaski. W głowach zaś na długo pozostaną miłe wspomnienia!

IMG_1245