II Orlen Warsaw Marathon

Niedzielny poranek 13 kwietnia 2014 należał do biegaczy, którzy przyjechali specjalnie do Warszawy z wielu miast Polski i świata, by zmierzyć się z nową trasą i własnymi słabościami na królewskim dystansie. Strefy startowe na 10km i 42km ustawiono naprzeciwko siebie na dwóch pasach nieopodal Stadionu Narodowego.

orlen warsaw maraton 2014

Równo o godzinie 9:30 ruszyli i efektowna masa biegaczy ubrana w białe i czerwone koszulki zalała ulice stolicy. Dobrym pomysłem organizatorów było puszczenie oddzielnymi trasami biegu na 10km i maratonu. Zawodnicy mijając się mogli podczas startu dopingować się nawzajem i motywować do walki. Bieg rozegrano w rekordowym jak na polskie trasy tempie, a zwycięzca z Etiopii pobiegł poniżej 2 godziny i siedem minut (2.06,55).

Tola Tadesse

Wśród tysięcy uczestników Orlen Warsaw Marathon nie zabrakło biegaczy z naszego klubu. Poradzili sobie świetnie! Z naszej ekipy najlepiej zaprezentował się nie kto inny jak Sławek Wierzejski, który zajął 68. miejsce z czasem 02:47:19, miejsce 3408. zajęła Urszula Zaborowska  z czasem 04:10:30, a miejsce 3501. zajął Leszek Tur z czasem 04:12:21.