III Rajd Nordic Walking na Mount Everest – Piękno Natury

Oprócz biegaczy tą trudną i wyczerpującą trasę pokonały również osoby uprawiające coraz to bardziej popularny Nordic Walking. Zarówno biegacze jak i kijkarze mieli twardy orzech do zgryzienia. Trasa była wyczerpująca i wymagała od uczestników dobrej kondycji fizycznej.
Nordic walking jest dyscypliną sportu, która cieszy się w naszym miasteczku coraz większą popularnością. Coraz częściej możemy spotkać wieczorami „kijkarzy”, którzy przemierzają bytowskie tereny. Są to osoby w różnym przedziale wiekowym. Od tych bardzo młodych do dojrzałych ludzi.
I właśnie takie osoby można było podziwiać jak pokonywały trasę na kolejnej edycji imprezy sportowej III Biegu i Rajdu Nordic Walking na Mount Everest Piękno Natury na Rzepnicy. Mimo dużej konkurencji między zawodnikami była bardzo miła atmosfera i przede wszystkim zdrowa rywalizacja.
Wszyscy uczestnicy dotarli do mety. Zmęczeni ale szczęśliwi , że udało im się pokonać bardzo ciężki wyścig, a także że pokonali swoje słabości i mimo wszystko dokonali tego co wydawało by się nieosiągalne.
Oto pierwsi kijkarze, którzy dotarli do mety:

1.Zaborowski Eugeniusz Borzytuchom (1.00:24)
2.Bierkus Mirosław Koszalin (1.00:49)
3 Lamczyk Karol Kościerzyna(1.06:26)

1.Rożyk Magdalena Gdynia (1.01:00)
2.Lipko Adrianna Starogard Szczecinski (1.08:03)
3.Majewicz Bożena Bytów (1.08:57)

Na mecie czekały na nas imienne statuetki, lecz największą nagrodą było uczestnictwo w zawodach jak i satysfakcja, jaką poczuliśmy kończąc trasę. Najważniejsze jest to że mogliśmy się sprawdzić, poczuć ducha sportowej rywalizacji i oczywiście wspaniałej zabawy.
Chciałabym również zachęcić wszystkich uprawiających nordic walking do udziału w takich imprezach sportowych organizowanych przez miasto Bytów , KB Goch i nie tylko . To świetna zabawa i bardzo mili ludzie „zarażeni” tego typu sportem.
Zapraszam przede wszystkim 7 czerwca na coroczną edycję Półmaratonu Gochów. My kijkarze tez tam będziemy!

Z numerem 37 KrystDSCF0562yna Pisała z Wejherowskiego Klubu Nordic Walking.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciu poniżej z numerem 199 Bożena Marcinkowska – Sylka z Bytowa, a z numerem 200 – Krystyna Marcinkowska z BytowaDSCF0563.

Numer 141 Roman Białk z Gdańska Numer 5 Bożena Majewicz z BytowaDSCF0576.