JEDZIEMY DO HANNOVERU !!!

 header_pl_2019

Jedziemy 5 kwietnia br. na zaproszenie Prezesa Klubu POLONIA SC.  HANNOVER EDWARDA DEWUCKIEGO do Hannoveru Mamy zamiar wystartować w Półmaratonie i marszu Nordic Walking . Możecie już sprawdzić listę startową .

Półmaraton TUTAJ

Nordic Walking TUTAJ

Trasa Maratonu w Hannoverze, która rozpoczyna się tuż przed Ratuszem i powadzi ulicami w centrum miasta, to jedna z najbardziej płaskich i najszybszych tras w Niemczech. Dzięki temu, iż różnica wysokości wynosi tu na całej trasie maksymalnie 17 m, można pokusić się o pobicie rekordu życiowego. W pozostałych konkurencjach jest podobnie.

Kameralna atmosfera, perfekcyjna organizacja.Przy tak dużej liczbie startujących impreza zachowuje jednocześnie kameralny klimat. Nikt tu się nie spieszy, nie przepycha, wzdłuż trasy gromadzą się tłumy kibiców.

Sam Hanower posiada przepiękną starówkę. Można też wybrać się do zamku Marienberg czy ogrodów pałacowych, Parku Masch czy nad Jezioro Masch. Tzw. czerwona trasa turystyczna o długości 4,2 km prowadzi z kolei do 36 najciekawszych zabytków tutejszego śródmieścia. Na terenie miasta znajduje się też duży las – „Eilenriede” (w okolicach Ratusza, który sam w sobie jest przepiękny).

W czasie imprezy odbywają się targi sprzętu i usług z obszaru sportu, w szczególności biegania. Stoiska można odwiedzać od piątku do niedzieli.