Jedziemy na kwietniowy maraton do Hanoweru?

30728824_10155959263555041_271883984586642022_nMając ciągle jeszcze w pamięci wspaniałą wyprawę w tym roku w kwietniu   do Hannoveru, gdzie 8 kwietnia braliśmy udział w Maratonie w Hannoverze  na zaproszenie naszych przyjaciół z Klubu SC POLONIA Hannover.Mamy dla Was baaaardzo ciekawą propozycję-  wyjazdu i startu 7 kwietnia 2019 roku  w Maratonie w Hannoverze .

Nasz Klub organizuje wyjazd na 29 TUI Maraton w Hannoverze.Osoby chętne na wyjazd proszone są o zgłoszenie  chęci udziału w terminie do 12 sierpnia 2018 podaniem dystansu na którym chcą wystartować ( 10 km,Półmaraton, Maraton),imienia i nazwiska ,adresu zamieszkania , roku urodzenia , tel. kom. e-mail .Zapisy przyjmuję  e-mailowo na adres: maratonczyk@wp.pl . Ilość miejsc na wspólny wyjazd ograniczona 8 osób.Po zebraniu grupy chęt­nych , lista zostanie dostarczona do Prezesa Klubu SC POLONIA Hannover Edwarda Dewuckiego  który nas zgłosi .Wyjazd planowany jest w piątek 5 kwietnia 2019 roku, a powrót 7 kwietnia 2019 w godzinach wieczornych.

Zachęcam wszystkich do wspólnego wyjazdu na TUI Maraton w Hannoverze.
Jest ku temu wiele powodów.

Trasa Maratonu TUI Maratonu w Hannoverze, która rozpoczyna się tuż przed Ratuszem i powadzi ulicami w centrum miasta, to jedna z najbardziej płaskich i najszybszych tras w Niemczech. Dzięki temu, iż różnica wysokości wynosi tu na całej trasie maksymalnie 17 m, można pokusić się o pobicie rekordu życiowego. W pozostałych konkurencjach jest podobnie.
W czasie imprezy odbywają się targi sprzętu i usług z obszaru sportu, w szczególności biegania. Stoiska można odwiedzać od piątku do niedzieli.
Sam Hanower posiada przepiękną starówkę. Można też wybrać się do zamku Marienberg czy ogrodów pałacowych, Parku Masch czy nad Jezioro Masch. Tzw. czerwona trasa turystyczna o długości 4,2 km prowadzi z kolei do 36 najciekawszych zabytków tutejszego śródmieścia. Na terenie miasta znajduje się też duży las – „Eilenriede” (w okolicach Ratusza, który sam w sobie jest przepiękny).