Maraton na Bajkale – przerwano !

Przebiec największe i najgłębsze jezioro na Ziemi to wyzwanie

Syberyjskie wyzwanie podjęli zawodnicy Klubu Biegacza Goch Bytów  Joanna Reglińska i Sebastian Jażdżewski. Im bliżej startu, jak i przez cały pobyt, spekulują, co na siebie założyć i jaką obrać taktykę na bieg.  Wiedzieli, że będą biec 42 km po lodzie i śniegu, a pod nami będzie ponadkilometrowa głębia.Bajkal-Maraton (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 marca br. o 3 w nocy czasu polskiego rozpoczął się jeden z najtrudniejszych biegów świata „Ice Baikal Marathon”.  Na starcie jest mroźno, -15, -20 stopni C. Nie ma wiatru, za to oślepiające słońce.Niestety na ok. 30 kilometrze organizator zdjął naszego  zawodnika z trasy.Potem organizator zdejmuje  Asie  z trasy.Ambicja i adrenalina nakazują jej  biec, ale niestety to jest już koniec.Do mety brakowało zaledwie kilka kilometrów ! Bieg został przerwany ze względu na bardzo złe warunki pogodowe. Bardzo niska temperatura i zamieć śnieżna stanowiły zagrożenie dla zawodników. Wieczorem organizator zimowego Ice Baikal Marathon podjął decyzję o nierozstrzygnięciu biegu maratońskiego.

Więcej szczęścia zawodnicy będą mieć  w sercu Dolnej Saksonii gdzie  8 kwietnia wystartują w Maratonie w Hannoverze. Jestem pewny, że pobiją swoje rekordy życiowe w maratonie.   Trasa  tego biegu zalicza się do najbardziej płaskich i najszybszych tras w Niemczech.