„Piątka dla Hani”. Pobiegnij i pomóż chorej dziewczynce

28 czerwca o godz. 10 odbędzie się „Piątka dla Hani”, czyli charytatywny bieg wokół PGE Areny. To akcja zainicjowana przez grupę przyjaciół rodziców dziewczynki zmagającej się z chorobą nowotworową. Wpisowe wyniesie 25 zł, a całość dochodu zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację 7-latki.
Impreza ma charakter non profit – całość dochodu z wpisowego przeznaczone jest dla Hani; nad całością wydarzenia czuwa Fundacja „Obudź Nadzieję”.

Limit uczestników przewidziano na 500 osób, jednak Hanię będą mogli wesprzeć także ci, którzy nie zdążą zapisać się na czas lub zwyczajnie nie mają ochoty biegać, ale chcą wesprzeć dziewczynkę. Dla nich przygotowano wirtualny udział. Polegał on będzie na uiszczeniu wpłaty bez znalezienia się na liście startowej.

11151018_997349330290295_5934440286193234985_nHania ma siedem lat i jest bardzo pogodnym i dojrzałym dzieckiem.W październiku 2014 zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy mózgu – medulloblastoma robaka móżdżku i komory IV. W momencie diagnozy guz miał rozmiar 39/45/45 mm. W trybie pilnym dziewczynka została przetransportowana do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie została poddana operacji resekcji guza. Jako leczenie skojarzone została włączona chemioterapia.Od grudnia 2014 Hania kontynuuje leczenie w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Gdańskiego Uniwersytetu MedycznegoOd lutego do marca 2015 Hania została poddana radioterapii mózgowia oraz rdzenia kręgowego jako leczenie uzupełniające. Trudy i niedogodności radioterapii dziewczynka zniosła wzorowo, wykazując przy tym niesamowitą dojrzałość.

Niestety radioterapia OUN nie daje jedynie doraźnych niedogodności, ale wiąże się z szeregiem odległych powikłań, z którymi dziewczynka być może będzie musiała się zmierzyć. Powikłania późne (przewlekłe) obserwowane są w okresie od kilku – kilkunastu miesięcy do nawet kilkudziesięciu lat. Część z nich jest nieodwracalna i utrwalona, część wymaga stałego dożywotniego leczenia farmakologicznego. Niestety ratująca życie dziewczynki terapia jednocześnie stanowi poważne zagrożenie dla jej przyszłego funkcjonowania.

Hania ma przed sobą jeszcze 7 cykli chemioterapii. Każdy kolejny cykl drastycznie osłabia wyniki morfologiczne krwi oraz odbija się na samopoczuciu dziewczynki. Dodatkowo Hania obciążona jest też inną chorobą – małopłytkowością immunologiczną, która w połączeniu z intensywnym leczeniem przeciwnowotworowym może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia, a nawet życia dziewczynki, gdyż zbyt mała liczba płytek krwi może powodować krwotoki wewnątrznarządowe.

Rodzina, mimo niełatwej sytuacji materialnej, stara się zapewnić dziewczynce normalne dzieciństwo i stworzyć szansę prawidłowego rozwoju. Dziewczynka rozpoczęła w tym roku indywidualne nauczanie szkolne i z niecierpliwością oraz nadzieją czeka na dołączenie do koleżanek w szkolnych ławach. Ze względu na konieczność ciągłej opieki nad Hanią, jej mama nie może kontynuować pracy.11245510_996012243757337_2635915281861165639_n

Gromadzone fundusze na koncie fundacji „Obudź Nadzieję” mają posłużyć nie tylko na doraźne potrzeby rodziny związane z leczeniem i rekonwalescencją Hani, ale również stanowić formę zabezpieczenia wydatków, które będą się pojawiały na skutek prowadzonej, wyniszczającej organizm dziecka, terapii.

Rokowania lekarzy są dobre, rodzina jest pełna wiary, optymizmu i nadziei. Jako grono przyjaciół, jesteśmy całym sercem z Hanią i wspieramy dziewczynkę i jej rodzinę w walce z chorobątrasa1

 

Pełny regulamin i zgłoszenia do biegu dostępny na stronie imprezy TUTAJ
Zachęcamy do zapisów ! Haniu, trzymamy za Ciebie kciuki! Wracaj do zdrowia!