Półmaraton Gdańsk po raz pierwszy, czyli wielkie biegowe święto w Trójmieście

polmaraton Już tej jesieni wystartuje pierwsza edycja Półmaraton Gdańsk. Jest to świetnie zapowiadająca się impreza, której lokalizacja w jednym z najpiękniejszych polskich miast połączona z nadmorskim klimatem stwarza idealne miejsce dla zawodników chcących wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

„Gdańsk jest ostatnim tak wielkim miastem w Polsce, które nie posiada dużej imprezy biegowej. Doskonała lokalizacja, dobry dojazd z innych rejonów kraju, lotnisko, świetna infrastruktura oraz nadmorski klimat sprawiają, że Gdańsk ma naprawdę olbrzymi potencjał do organizacji tego typu wydarzeń” – mówi dyrektor imprezy Rafał Zakrzewski z AZS Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego w Gdańsku.

Półmaraton Gdańsk odbędzie się 26 października 2014 roku, a zawodnicy wyruszą z linii startu o godzinie 10:00. Trasa zawodów zostanie poprowadzone głównymi arteriami miasta na jednej pętli. Start i meta będzie zlokalizowana w okolicy Amber Expo i PGE Arena.

Zapisy do Półmaratonu już trwają . Zapisać się na tą imprezę  można przez specjalnie przygotowany formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na oficjalnej stronie imprezy www.polmaratongdansk.pl . Organizatorzy ustanowili limit na liście startowej do 4000 osób.