Przynieś nakrętki na Mount Everest i pomóż choremu Kubie

6-letni Kuba czeka na naszą pomoc!!!

kuba

W niedzielę 27. kwietnia możesz pomóc choremu 6-letniemu Kubie ze Świątkowa. W czasie trwania Biegu i Rajdu Nordic Walking na Mount Everest – Piękno Natury odbędzie się zbiórka plastikowych nakrętek.

Kuba urodził się w 10. czerwca 2008 r. U chłopca zdiagnozowano przepuklinę oponowo-rdzeniową, wodogłowie, niedowład nóg (nie chodzi samodzielnie), końsko-szpotawość stóp oraz pęcherz neurogenny (4 razy dziennie jest cewnikowany). Cierpi on również na wadę wzroku, a rozwój mowy jest w jego przypadku spowolniony. Jakub wymaga stałej rehabilitacji intelektualnej i ruchowej. Jest on pod opieką lekarzy specjalistów: nefrologa, okulisty, neurologa, ortopedy, logopedy i fizjoterapeuty.

„Jesteśmy dumni z naszego syna, który swoją postawą inspiruje nas do dalszych wysiłków na rzecz poprawy jego zdrowia .”

Niedzielna impreza rozpocznie się na Rzepnicy (polanka po byłej leśniczówce) o godz. 11.00 i potrwa ok. sześć godzin. W tym czasie przeprowadzona zostanie zbiórka plastikowych nakrętek od butelek po napojach, opakowań po środkach chemicznych, kosmetykach itd. Pieniądze z ich sprzedaży zasilą konto rehabilitacyjne Kuby.