RAFAŁ RADTKE POBIEGŁ W KRÓLEWSKIM PÓŁMARATONIE

C_DSC07654

Nasz klubowy kolega Rafał Radtke pobiegł w 2 PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Na mecie pojawił się z czasem 1:36:36. Zawodnicy wystartowali w sobotę 24.10.2015r. zaraz po godzinie 11 sprzed Tauron Areny Kraków. Ponad siedem tysięcy osób miało do pokonania 21 km i 97,5 m. Trasa prowadziła wśród zabytków i malowniczych uliczek miasta.

Zawodnicy walczyli o jak najlepszy czas, a rekord Guinessa w kategorii „największa porcja makaronu” chcieli pobić kucharze. Gotowanie ruszyło już w piątek około godziny 18. Około południa w sobotę okazało się, że rekord został pobity! Udało się przygotować 7 tysięcy 900 kilogramów makaronu. Po zakończonym biegu, zawodnicy mogli liczyć na poczęstunek. Kibice też. W ubiegłym roku zawodnicy półmaratonu biegli z Rynku Głównego pod stadion Wisły. Najszybciej trasę pokonał Kenijczyk Kibire Moses Kipruto w 1:03.50.

Wyniki Półmaratonu TUTAJ