Rafał Radtke w Perłach Małopolski

_DSC7441a (126)23 sierpnia odbyła się kolejna odsłona biegów z cyklu Perły Małopolski  w Zawoi .Trasy  w Zawoi są jednymi z najtrudniejszych w całym cyklu.

Perły Małopolski to cykl 5 imprez terenowych odbywających się w parkach narodowych Małopolski – Ojcowskim, Pienińskim, Babiogórskim, Tatrzańskim i Gorczańskim. Początek w kwietniu, koniec w październiku.  Podczas każdej edycji do wyboru są dystanse: 21 km, 10 km oraz 3 km. Na dystansie średnim i krótkim mogą startować również zawodnicy nordic-walking. Osoby, które ukończą biegi na wybranym dystansie we wszystkich pięciu parkach narodowych, otrzymają jeden z certyfikatów Perły Małopolski.

Przyznawane są trzy rodzaje certyfikatów – w zależności od dystansów. Certyfikat złoty za 21 km, certyfikat srebrny za 10 km oraz certyfikat brązowy za 3 km. Dany certyfikat otrzymuje zawodnik, który w ciągu dwóch kolejnych lat zostanie sklasyfikowany na danym dystansie w cyklu „Perły Małopolski” we wszystkich pięciu parkach narodowych. Oznacza to, że w jednym roku można na przykład wziąć udział w trzech biegach na danym dystansie, a w kolejnych ukończyć zawody w dwóch pozostałych brakujących miejscach. Pozycja w klasyfikacji nie ma znaczenia – liczy się ukończenie zawodów. Wszystkie zasady dotyczące przyznawania certyfikatu opisane są TUTAJ.

W Zawoi na dystansie 21km wystartował  reprezentant Klubu Biegacza „GOCH ” Bytów Rafał Radtke który na trudnej trasie zajął 74 miejsce w czasie 2 godzin 8 minut i 49 sekund . Bieg ukończyło 274 zawodników. Wyniki 21km TUTAJ

Perly-Malopolski-2015