Ten sezon był naprawdę piękny !

 

24899680_10208799622988192_5491391853396326371_n

Rok 2017 to kolejny już rok aktywności Klubu Biegacza „Goch” Bytów . Upłynął on pod znakiem rozpowszechniania zdrowego stylu życia oraz  wielu aktywności, wyzwań i biegów,  w tym tych najbardziej wymagających i maratonów. Startowaliśmy w całej Polsce, Europie i na świecie. Naszym sukcesem jest udział w 18 maratonach (42,195 km) – biegach kultowych dla biegaczy, 17 razy wystartowaliśmy w Półmaratonach,8 razy na dystansie 15 kilometrów, 13 razy na dystansie 5 kilometrów, 41 razy na 10 kilometrów oraz 29 razy na innych dystansach. Cały rok zamknęliśmy 126 startami biegowymi i dodatkowo jeszcze w innych konkurencjach jak:  rowery, triathlony, biegi na orientację itp! Przebiegliśmy   w sumie 890 kilometrów! Startowaliśmy między innymi w takich maratonach jak : Maraton na Ziemi Świętej, Maraton na Florydzie, Maraton Waszyngton, Maraton Paryż, Maraton po murze chińskim, Maraton berliński, Maraton Praga.  Hanna Muerau – Nowicka zdobyła upragnioną Koronę Maratonów Polskich. Troje zawodników naszego klubu zdobyło koronę polskich półmaratonów: Hanna Muerau-Nowicka, Magdalena Turzyńska oraz Rafał Radtke. Tomek  Witek uzyskał tytuł Weterana Runmageddonu. Piotr Gawron pokonał wszystkie biegi tegorocznego cyklu Kaszuby Biegają 2017. Joanna Reglińska w parze z Sebastianem Jażdżewskim ukończyli  Bieg Rzeźnika. Ula Zaborowska i Tomek Jaszewski ukończyli Ultramaraton Kaszubską Poniewierkę trudne 100km. Hanna Muerau-Nowicka, Joanna Reglińska, Sławomir Wierzejski, Michał Zieman zajmowali czołowe miejsca w swoich kategoriach wiekowych . Zorganizowaliśmy Bieg i Marsz Nordic Walking pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym, Pielgrzymkę Maratońską, Bieg i Marsz Nordic Walking na Mount Everest- Piękno Natury, Półmaraton Gochów, Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie, Pielgrzymkę Biegową Bytów – Jasna Góra. Pełną księgowość Klubu prowadzi  społecznie Pani Irena Zblewska. Na bieżąco są realizowane wszystkie zobowiązania finansowe. Na bieżąco prowadzona jest strona internetowa naszego Klubu. Zachęcamy do odwiedzania tej strony jak najczęściej.

Podziękowania dla zawodników członków klubu za bardzo dużą aktywność sportowo-rekreacyjną, dla władz samorządowych, sponsorów, mediów oraz partnerów za pomoc i wsparcie działalności Klubu Biegacza GOCH Bytów w zakresie organizacji  imprez sportowo-rekreacyjnych, jak również dla członków Zarządu Klubu Biegacza GOCH Bytów  i osób ściśle współpracujących z klubem za ogromny wkład pracy w dzieło, któremu na imię GOCH!!!