To już pewne! Angelika Cichocka jedzie na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro

Angelika_Cichocka_Sopot_2014Angelika Cichocka pochodząca z Mściszewic w gminie Sulęczyno, zapewniła sobie już start w Rio w biegu na dystansie 1500 metrów, a jest też na najlepszej drodze, by zrobić kwalifikację również na 800 m. Może być naprawdę pięknie, bo  była zawodniczka Talexu Borzytuchom  jest w świetnej formie.

W ostatni czwartek w zawodach Diamentowej Ligi w Sztokholmie podopieczna trenera Tomasza Lewandowskiego sprawiła sporą niespodziankę wygrywając bieg z wieloma teoretycznie silniejszymi rywalkami. Przede wszystkim jednak wypełniła minimum i zapewniła sobie wyjazd na igrzyska. Uzyskała fantastyczny czas 4:03.25, znacznie lepszy od progu kwalifikacyjnego wynoszącego 4:07:00.

 

Cztery lata temu do minimum na Londyn zabrakło jej pół sekundy, tym razem porównanie rekordów życiowych Angeliki z minimami ustalonymi przez polską i światową federację lekkoatletyczną pozwalało liczyć na to, że będzie dobrze. I jest.

Przedolimpijski kalendarz Angeliki Cichockiej jest już z grubsza ustalony. W ten weekend startuje w mistrzostwach Polski w Bydgoszczy, potem być może pojedzie na krótkie zgrupowanie. W dniach 6-10 lipca pobiegnie w Mistrzostwach Europy w Amsterdamie, które będą dobrym przetarciem przed igrzyskami. Po nich planuje ostatnie szlify formy i pracę przed samym Rio.