V HUBERTUS ZA NAMI

Jacek
V Bieg św. Huberta za nami. W samo południe w sobotę 438 zawodników wyruszyło na ciągnącą się lewym brzegiem Brdy, 15 kilometrową, piękną, ale też niezwykle wymagającą trasę, która na ostatnich 4 kilometrach, najeżona jest wymagającymi podbiegami. Meta tradycyjnie ku uciesze zawodników usytułowana jest w środku hali widowiskowo – sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi.ula i Hania
W tym roku miało to szczególne znaczenie, bowiem bieg odbywał się w zerowej temperaturze. Zapowiadane słoneczko nie chciało wychylić się zza chmur i wszyscy biegacze dotkliwie odczuli chłód, stąd ciepło hali w jednej chwili przywracało dobre, biegowe humory.DSC_0147
Sekundowe różnice na mecie wśród pierwszych zawodników świadczą o naprawdę wysokim, sportowym poziomie. Najlepiej z tymi trudnościami poradzili sobie w kategorii kobiet, Dominika Nowakowska LKS Braci Petk (0:56,29), która wyprzedziła na mecie Bydgoszczanki, Aleksandrę Brzezińską (0:58,41) i Martę Szenk (0:59,16). Bieg ukończyło 99 kobiet , wśród nich były  trzy zawodniczki naszego klubu Hanna Muerau- Nowicka zajmując 2 miejsce w kategorii K50- 59 i 37 miejsce wśród kobiet z czasem 1:18:46 . Urszula Zaborowska była 5 w kategorii K50-59 i 44 wśród kobiet z czasem 1:21:08. Trzecia zawodniczka naszego klubu Beata Jarzembińska była w kategorii  K 40-49 32 , a wśród kobiet  97 .DSC_0277
Wśród mężczyzn do ostatnich metrów walczyć o zwycięstwo musiał reprezentujący Runners Jeżewo Dawid Klaybor (0:49,30), który o sekundę pokonał Andrzeja Rogiewicza LKS Zantyr Sztum. Na trzecim miejscu zameldował się Damian Piernikowski WKB Plast – Mix Maratończyk 0:51,10)

Miejsca i czasy  naszych zawodników :

55 Daniel Chałupa 1:01:22                                                                                                                                                 118 Sebastian Jażdżewski 1:07:11                                                                                                                               141 Tomasz Jaszewski 1:08:35                                                                                                                                       192 Wojtek Krajewski 1:11:41                                                                                                                                265Jacek Muszyński 1:17:15                                                                                                                                      345 Stanisław Majkowski 1:24:37                                                                                                                                  346 Leszek Tur 1:24:37
Szczegółowe wyniki :KLIKNIJ TU

DSC_0064
Wszyscy zwycięzcy odebrali wspaniałe, specjalnie na tę okazję zaprojektowane, ręcznie malowane we Włocławskiej Fabryce Fajansu puchary. Takimi samymi, imiennymi pucharkami nagrodzono blisko 30 zawodników, którzy przyjeżdżają do Tucholi od samego początku Hubertusa, wśród których był Stanisław Majkowski. Natomiast na szyjach tych, którzy przekraczali metę biegu zawisły przepiękne, jubileuszowe Hubertowskie medale. O wspaniałą oprawę biegu jak zwykle postarała się młodzież Technikum Leśnego w Tucholi. Sygnaliści, sokolnicy oraz uczniowie szkoły stanowią o szczególnym kolorycie zawodów i bez ich udziału trudno sobie wyobrazić Bieg św. Huberta.DSC_0249
Tradycyjnie swoje 10 km. w pięknej leśnej scenerii pokonywali również już po raz piąty kijkarze. Jako pierwsza linię mety przekroczyła Magdalena Rożyk z Gdyni, wyprzedzając Adriannę Lipko ze Starogardu Szczecińskiego i Grudziądzankę Alicję Lisowską. Wśród panów z kijami najszybciej szedł Jakub Lisowski z Grudziądza, a tuż za nim finiszowali Piotr Brzozowski ze Sławna i Ludwik Świderek z Białogardu. Na 13 miejscu przyszedł Roman Czech który 10 kilometrów pokonał w czasie 1:10:18, a na 16 miejscu przekroczyła linie mety Irena Tur w czasie 1:11:55
Zobacz szczegółowe wyniki marszu :KLIKNIJ TU
DSC_0228
Szkoda, że rok trwa tak długo i, że dopiero za 365 dni biegacze z całej Polski ponownie pojawią się na leśnych duktach Borów Tucholskich.