W NIEDZIELE 26 LIPCA WYRUSZY 26 PIELGRZYMKA BIEGOWA

26PBCz_BanerWspólnym startem spod kościoła św. Filipa Neri w Bytowie rozpocznie  się w niedziele 26  Biegowa Pielgrzymka na Jasną Górę.Zanim pielgrzymi udadzą  się w drogę do Czarnej Madonny, będą modlili się o błogosławieństwo na pątniczy trud w Mszy św.o godz 8:30.Filip_500_lecie_2

Droga Siostro Drogi Bracie Pielgrzymie !

     Już tylko jedna doba dzieli Was od rozpoczęcia 26 Pielgrzymki Biegowej na Jasną Górę . Dla wielu z Was będzie to już kolejna druga ,piąta ,może nawet dwudziesta  w życiu. Wielu także na pątniczy szlak wyruszy po raz pierwszy i niezależnie od pielgrzymkowego stażu przed Wami wszystkimi 5 pięknych dni.

Droga Siostro Drogi Bracie Pielgrzymie !

Oto znalazłeś się w gronie pielgrzymów, którzy co roku w lipcu wyruszają na Maryjny szlak z Biegową Pielgrzymką  do Tronu Królowej Polski w Częstochowie. Bądź pozdrowiony przez całą pielgrzymkową wspólnotę, abyś mógł jak najowocniej przeżyć te pięciodniowe „Rekolekcje w Drodze”. Życzymy Wam, byście nie tylko szczęśliwie dotarli na Jasną Górę Zwycięstwa, ale też tego, by głębokie doświadczenia i przeżycia tych dni pomogły Wam  pięknie żyć, rozwijać swoje człowieczeństwo i chrześcijaństwo. Obyś też potrafił podczas drogi prawidłowo odczytać swoje życiowe powołanie i odnalazł własne miejsce w budowaniu Królestwa Bożego.

Na radości i trudy pielgrzymowania – „Szczęść Boże”