XIPółmaraton Unisławski

UnisławW dniu 28 czerwca 2014 r. z okazji Dni Unisławia został zorganizowany XI Półmaraton Unisławski . Trasa obejmowała malownicze szlaki prowadzące przez teren Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, drogami o nawierzchni asfaltowej poprzez miejscowości: Unisław, Stablewice, Bągart, Szymborno, Płutowo, Bruki Kokocka, Bruki Unisławskie. Półmaratonowi towarzyszy bieg na dystansie 10 kilometrów zwany „Dziesiątka Unisławską”, który odbywa się na trasie Unisław (start), Stablewice, Gołoty, Unisław (meta). W zawodach wystartowało rekordowa ilość ponad 600 zawodników. Zwycięzcą XI Półmaratonu Unisławskiego w klasyfikacji generalnej mężczyzn został z czasem 01:13:45 został Bartosz Mazerski z miejscowości Sztum, natomiast w klasyfikacji generalnej kobiet z czasem 01:28:24 zwyciężyła Krystyna Kuta z Serocka.W Półmaratonie wystartowało dwóch zawodników naszego klubu Hanna Murau-Nowicka która zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej w czasie 1:52:33 zajmując open 197 miejsce . Unisławe 5Drugi z naszych zawodników Leszek Tur przybiegł na 294 miejscu w czasie 2:03:38 Półmaraton Unisław Wyniki