XX Bieg im. Alojzego Graja w Łobżenicy

10384477_884847854874576_6639578432888480939_nW ostatnią niedzielę już po raz dwudziesty Łobżenica gościła zawodników uczestniczących w biegu poświęconym Alojzemu Grajowi. Zanim jednak na malowniczą dziesięciokilometrową trasę, biegnącą m. in. obok sanktuarium maryjnego w Górce Klasztornej, ruszyli dorośli, swoje zawody rozegrały dzieci i młodzież. Na linii startu kilka minut po godzinie 14:30 stanęło łącznie prawie dwustu młodych ludzi, którzy rywalizowali na dystansach: 750, 1000 i 1200 metrów. Trasy przebiegały przez centrum Łobżenicy. Punktualnie o godzinie 16:00 wystartował bieg główny, do którego zgłosiło się 226. biegaczy. Najszybszymi tego dnia na trasie byli zawodnicy pochodzący Ukrainy. Wśród mężczyzn wygrał Pawel Olijnik z czasem 34:01 przed swoimi rodakami Oliksijem Goncharem – 34:02 i Siergiejem Krowljadisem – 34:05. W rywalizacji Pań również pierwsze skrzypce grały zawodniczki zza wschodniej granicy. Zwyciężyła Natalia Lehonkova z czasem 38:03 przed Swietłaną Olijnyk – 38:10 i najlepszą Polką Krystyną Kutą, która uzyskała czas 39:45. Na malowniczej i dość trudnej, bo obfitującej w podbiegi trasie mieliśmy swojego jedynaka – pilskiego Gocha Wojtka Krajewskiego, który pomiędzy nieco dłuższymi startami, postanowił wystartować w łobżenickiej „dyszce” uzyskując niezły czas 45:08, co pozwoliło uplasować mu się na 77. miejscu. Wyniki można znaleźć tutaj.