XXII Bieg Papieski Domacyno-Karlino 2014

karlino sławek Tegoroczny XXII Bieg Papieski przeprowadzony został 15 czerwca br.w Karlinie woj. Zachodniopomorskie. Oficjalna część uroczystości rozpoczęła msza św. w Domacynie z udziałem JE bp Tadeusza Werno, który podziękował organizatorom za kontynuację Biegu, upamiętniającego naszego Wielkiego Rodaka – Karola Wojtyłę.Po mszy św., punktualnie o godz. 16.15 wystartował przed Figurą Matki Boskiej Królowej Świata w Domacynie, którą w 1995r. ufundowali Filipińczycy jako dar wdzięczności dla Papieża Polaka.bieg rozpoczęło 264 zawodników, a linię mety przekroczyło 262. Wśród biegaczy był reprezentant naszego klubu Sławek Wierzejski który wygrał swoją kategorie wiekową a ogólnie był 18 z czasem 55:13.

W tegorocznym XXII Biegu Papieskim najlepszy okazał się Okseniuk Sergii z Ukrainy, dystans 15 km pokonując w 45’54. Tuż za nim przybiegł Rop Abel Kibet z Kenii (45’59). Trzeci był Toroitich Charles Cheruiyot z czasem 46’15. Najlepszy z Polaków – Piotr Drwal uplasował się na 6 miejscu.

Najszybszą kobietą była Kamila Pobłocka z Lęborka – 56’04. Druga była Kuzubova Tatyana z Kalisza (56’06). Na trzecim miejscu z czasem 56’22 uplasowała się Pechko Anna z Ukrainy.

Najstarszym zawodnikiem biegu, któremu udało się pokonać trasę w 2:04:40 był Marian Bartnik z Posejdon Koszalin – 1931 r. urodzenia (83 lata!). Najstarszą zawodniczką była Irena Lasota z Wałcza – 1951 r. u. Trasę 15 km pokonała w 1:18:08. Ogólna klasyfikacja Wyniki.